برد الکترونیکی کنترلر شارژر باتری سرب و اسید صنعتی پل دیودی

هوشمند، دقیق و ساده

مراقبت از باتری های گران قیمت و افزایش بهره وری، باتری های صنعتی و یا باتری های استفاده شده در لیفتراک ها و خودروهای برقی گران قیمت هستند و عمر محدودی دارند. نحوه صحیح شارژ و دشارژ کردن باتری ها تاثیر قابل توجهی در طول عمر باتری ها دارد و از طرفی با توجه به اینکه از برق شبکه برای شارژ آنها استفاده میشود، هزینه برق مصرفی برای شارژ باتری ها با انتخاب یک کنترلر شارژر هوشمند می‌تواند کمتر شود.


Battery Charger Controller Board YEKTAFAN

کنترلر شارژر هوشمند چیست؟

در شارژر های ترانسی ۵۰ هرتز بر اساس وضعیت و میزان شارژ باتری توسط بردهای الکترونیکی هوشمندی پالس گیت تریستورها کنترل می شود. اگر از تریستور در شارژر استفاده نشده باشد توسط یک رله یا کنتاکتور ولتاژ تغذیه ترانسفورماتور شارژر قطع و وصل می شود. این برد های الکترونیکی، کنترلر شارژر نامیده می شوند. کنترلر شارژر ها معمولا قبل از شروع کار یا در حین شارژ ولتاژ باتری را بررسی می کنند که در حد خطرناکی کم یا زیاد نباشد و زمانگیری انجام می‌دهند تا درصورتی که مثلا باتری خراب باشد کل زمان پروسه شارژ باتری از حدی بیشتر نشود. در حین شارژ عادی نیز براساس ولتاژ باتری میزان شارژ باتری را محاسبه میکنند و در زمان مناسب شارژر را قطع می کنند. ضمنا کنترلرهای شارژر خوب کار یکسان کردن ولتاژ سلول های مختلف باتری را هم انجام می‌دهند، که به این عمل Equalize گفته می شود.

کاربردهای کنترلر شارژر

کنترلر شارژر ها برای سازندگان شارژر کاربرد دارند و در بسیاری از موارد برای جایگزینی بردهای الکترونیکی کنترلر شارژر که خراب شده باشند به راحتی قابل استفاده و کارا هستند. باید دقت شود که استفاده از مدارات تایمری ساده در شارژرها، بجای کنترلرهای الکترونیکی هوشمند باعث شارژ نشدن کامل یا اضافه شارژ باتری ها و کم کردن عمر باتری ها و تلفات انرژی می شود. اما کنترلر های هوشمند شارژر با دقت و براساس مقدار مورد نیاز به شارژ باتری می پردازند. از کنترلرهای هوشمند شارژر شرکت یکتافن می توان برای شارژر های باتری های صنعتی و مخابراتی و موارد زیر استفاده کرد:

شارژرهای اسکرابر و ماشین های زمین شور

شارژرهای پالت تراک و استکر و ریچتراک ها

شارژرهای گلف کار و AGV و Man off و یدک کش های برقی

انواع شارژرهای لیفتراک های برقی

شارژهای خودروهای برقی جاده ای

شارژرهای لوکوموتیوهای برقی معادن و ماشین های کشاورزی برقی

مزایای استفاده از کنترلر شارژرهای شرکت یکتافن

استفاده از برد های الکترونیکی کنترلر هوشمند شارژر، برای شرکت ها و صاحبان ماشین ها و یا تعمیر کاران و طراحان و تولید کنندگان شارژرها مزایای زیادی دارد. از جمله مهمترین این مزایا به موارد زیر اشاره می کنیم:

✔ دقیق، ساده و دارای سخت افزار مستحکم

✔ قابل استفاده برای باتری های ۲۴ ولت، ۳۶ ولت، ۴۸ ولت، ۷۲ ولت و ۸۰ ولت

✔ مخصوص باتری های سرب و اسید صنعتی و شارژر های با ترانس ۵۰ هرتز و پل دیودی

محافظت از باتری و دارای قابلیت Equalize (یکسان کردن ولتاژ سلول های باتری)

✔ سطح ولتاژ شارژ هر سلول، ولتاژ خطرناک هر سلول، زمان گیری بعد از شارژ کامل قابل تنظیم

✔ نصب آسان فقط با استفاده از چهار رشته سیم

استفاده از کنترلر شارژرهای شرکت یکتافن یک انتخاب درست و اثر بخش برای افزایش کارایی و راندمان کار شارژر ها و باتری های صنعتی و لیفتراک ها و ماشین های برقی است.

کنترلر شارژرهای هوشمند شرکت یکتافن برای چه شارژر هایی مناسب هستند؟

کنترلر شارژر شرکت یکتافن برای استفاده در شارژر هایی که ترانس ۵۰ هرتز دارند و از نوع فرکانس بالا یا سوئیچینگ نیستند و یکسوساز آنها دیودی است مناسب است. ولتاژ باتری شارژرها می‌تواند ۲۴ ولت تا ۸۰ ولت باشد.

Charger Controller PCB YEKTAFAN

نظر مشتریان کنترلر شارژرها

کنسول کنترل شارژر باتری که بر روی شارژر باتری در شرکت دمنده مورد استفاده قرار گرفته نصب فوق العاده راحت و قابلیت کنترل عالی، قابلیت تنظیم برای شارژ های مختلف و خدمات پس‌ از فروش و مشاوره جهت تنظیم کنترل شارژ عالی با تشکر فراوان

مهندس دهباشیان شرکت دمندهآقای مهندس دهباشیان, شرکت دمنده

من قصد خرید کنترلر شارژر را دارم. لطفا با من تماس بگیرید.

اگر شارژری دارید که درست عمل نمی‌کند و برای تست یا تعمیر آن نیاز به خدمات فنی دارید، اطلاعات لازم را از طریق این فرم برای ما بفرستید.

در گوشی با کیبورد انگلیسی.

خرید کنترلر شارژر برای باتری های صنعتی و باتری لیفتراک یا خودرو برقی

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان در مورد خرید بردهای الکترونیکی کنترلر شارژر باتری های صنعتی و باتری های لیفتراک و خودروهای برقی با ما تماس بگیرید. شرکت طراحی مهندسی یکتافن ارائه دهنده انواع درایوها و بردهای الکترونیکی کنترلر برای کاربردهای تغذیه شونده از باتری مانند خودروهای برقی و لیفتراک‌ها و کلیه خدمات فنی مربوط به آن به مشتریان محترم است.