الکتروموتورها و ژنراتورهای DCAC

  • DC Series Excitation

  • DC Separate Excitation

  • DC Compound Excitation
  • AC Asynchronous
  • Synchronous IPM Motors

از ولتاژ پایین برای خودروهای الکتریکی صنعتی کوچک تا ولتاژ بالا برای خودروهای برقی جاده ای

الکتروموتورها همه جا چرخ های صنایع و زندگی ما را به حرکت در می آورند. در این میان الکتروموتورهایی که از باتری های ویژه traction تغذیه می شوند و لیفتراکها و خودروهای برقی را به حرکت در می آورند یا در بخش فرمان (Steering) و پمپ هیدرولیک آنها کاربرد دارند باید ویژه باشند و در سخت ترین شرایط کاری که دارند، بتوانند سالها بدون مشکل کار کنند، گشتاور و سرعت مناسبی داشته باشند و با توجه به ولتاژ باتری برای ولتاژهای پایین طراحی شده باشند. ضمنا راندمان این الکتروموتورها یک کمیت کلیدی به حساب می آید تا با توجه به محدود بودن ظرفیت باتری ها، با هر بار شارژ زمان کار یا طول پیمایش قابل قبولی داشته باشند.

Traction Motor Gear Box Electrical Power Steering Motor YEKTAFAN

الکتروموتورها چگونه کار میکنند؟

تمام الکتروموتورها بر اساس چرخش نیروی جاذبه و دافعه الکترومغناطیسی می‌چرخند و نیرو و گشتاور لازم برای کارهای ما را ایجاد می‌کنند. الکتروموتورهای DC کلکتور دارند و در حال چرخش همواره تعیین می کنند جریان باید به کدام دسته سیم پیچی وارد شود تا میدان مغناطیسی یا شدت و جهت مناسب در محل مناسبی از روتور یا آرمیچر ایجاد شود تا الکتروموتور بچرخد. در الکتروموتورهای AC و الکتورموتورهای BLDC این توالی سه فاز و چرخش میدان مغناطیسی ایجاد شده توسط سه فاز است که باعث چرخش الکتروموتور می شود. هر دوی الکتروموتورهای AC و DC می‌توانند میدان الکتریکی خود را از یک مغناطیس دایمی (Permanent Magnet – PM) تامین کنند که در اینصورت در دسته الکتروموتور های AC PM یا DC PM قرار می‌گیرند.

الکتروموتورهای AC Asynchronous ساختار بسیار مستحکمی دارند و نیاز به نگهداری و تعمیرات خیلی کمتری نسبت به بقیه الکتروموتورها دارند. با کمک درایوهای خود گشتاور راه اندازی و کلا پاسخ گشتاوری بسیار خوبی دارند و برای تغییر جهت حرکت نیازی به کنتاکتور ندارند و با این مزایا، بعلاوه قیمت خیلی کمتر آنها نسبت به سایر الکتروموتورها، بطور کامل جای الکتورموتورهای DC را در تمام صنایع از جمله در خودروهای تغذیه شونده از باتری مانند لیفتراک های برقی گرفته اند.

الکتروموتورهای AC Synchronous IPM به کمک درایوهایشان راندمان و بهره وری انرژی بالاتری نسبت به سایر الکتروموتورها می‌دهند و این عامل باعث شده که در سال‌های اخیر بیشتر در صنعت خودروهای الکتریکی مورد توجه قرار گیرند.

تمام انواع الکتروموتورها به کمک درایو یا کنترلرشان می‌توانند در هنگام کم کردن سرعت یا مثلا در سراشیبی ها یا در زمان ترمز کردن، تبدیل به ژنراتور شوند و بجای تلف کردن انرژی جنبشی ماشین آن را بازیافت کنند و باتری را شارژ کنند.

کاربردهای این الکتروموتورها

این الکتروموتورها برای تمام ماشین های تغذیه شونده از باتری و در صنایع مختلف قابل استفاده هستند.

اسکرابر و ماشین های زمین شور

پالت تراک و استکر و ریچتراک

AGV و Man off و گلف کار و یدک کش های برقی

انواع لیفتراک ها برقی

خودروهای برقی جاده ای

لوکوموتیوهای برقی معادن و ماشین های کشاورزی برقی

چرا باید از الکتروموتورهای شرکت یکتافن استفاده کنیم؟

انتخاب و استفاده از الکتروموتورهایی که توسط شرکت یکتافن عرضه می شوند برای شرکت ها و صاحبان ماشین ها و یا طراحان و تولید کنندگان ماشین ها مزایای زیادی دارد. از جمله مهمترین این مزایا به موارد زیر اشاره می کنیم:

✔ کیفیت خوب و عمر طولانی الکتروموتورها

✔ عرضه انواع الکتروموتورها DC و AC Asynchronous و AC Synchronous IPM

✔ عرضه الکتروموتور به همراه گیربکس یا اکسل در صورت نیاز مشتری

✔ وزن و حجم مناسب برای کاربردهای خاص

✔ راندمان انرژی بالا برای داشتن ساعت کار یا طول پیمایش بیشتر با هر بار شارژ باتری

✔ دارای یک سال گارانتی

استفاده از این الکتروموتورها یک انتخاب درست و اثر بخش برای افزایش کارایی و راندمان کار لیفتراک ها و ماشین های برقی است.

من قصد خرید الکتروموتور دارم. لطفا با من تماس بگیرید.

کدام الکتروموتور مناسب من است؟

در صورتی که روی ماشین شما قبلا نوع خاصی از الکتروموتور وجود داشته است و دیگر قابل استفاده نیست، با توجه به موجود بودن درایو آن الکتروموتور روی ماشین، بهتر است از همان نوع قبلی الکتروموتور استفاده کنید. اما در صورتی که قصد طراحی جدید دارید یا می خواهید کل سیستم ماشین قبلی را تغییر دهید، برای کاربردهای صنعتی و حمل و نقل کارخانه ها مثل لیفتراک ها و یدک کش ها و اسکرابرها و … الکتروموتور آسنکرون AC Asynchronous بهترین انتخاب است. برای کاربردهای صنعتی اگر راندمان بالاتری مد نظر باشد یا اگر الکتروموتور را برای خودرو برقی جاده ای نیاز داریم، می توانیم از الکتروموتورهای پیشرفته مغناطیس دایم AC Synchronous IPM استفاده کنیم.

Benevelli-Electric-Motors-AC-Induction-AMAC-YEKTAFAN

الکتروموتورهای کارا و مستحکم AC آسنکرون برای کاربردهای مختلف تغذیه شونده از باتری

الکتروموتورهای کارا و مستحکم AC آسنکرون برای کاربردهای مختلف تغذیه شونده از باتری

Benevelli-Electric-Motors-PMAC-IPM-SMAC-YEKTAFAN

الکتروموتورهای سبک و کم حجم سنکرون IPM برای خودروهای الکتریکی

الکتروموتورهای سبک و کم حجم سنکرون IPM برای خودروهای الکتریکی

YEKTAFAN Iskra Bosch DC Motor

الکتروموتورهای DC

الکتروموتورهای DC

اگر الکتروموتوری دارید که درست عمل نمی‌کند و برای تست یا تعمیر آن نیاز به خدمات فنی دارید، اطلاعات لازم را از طریق این فرم برای ما بفرستید.

در گوشی با کیبورد انگلیسی.

خرید الکتروموتور برای لیفتراک یا خودرو برقی

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان در مورد خرید انواع الکتروموتورها برای ماشین های تغذیه شونده از باتری با ما تماس بگیرید. شرکت طراحی مهندسی یکتافن ارائه دهنده انواع الکتروموتورها و درایوها و بردهای الکترونیکی خودروهای برقی و لیفتراک‌ها و کلیه خدمات فنی مربوط به آن به مشتریان محترم است.

در کنار الکتروموتور لیفتراک یا خودرو برقی چه محصولاتی را میتوانم انتخاب کنم؟

درایو و کنترلر

کنترل کننده الکتروموتورهای DC و AC برای انواع کاربردهای حرکت، پمپ هیدرولیک و فرمان الکتریکی EPS

کنتاکتور

کنتاکتورهای DC ویژه تغییر جهت الکتروموتور یا ترمز ژنراتوری و کنتاکتورهای تک کنتاکت برای موتورهای هیدرولیک یا Main Contactor و کنتاکتور خط

نمایشگر

نمایشگرهای میزان شارژ باتری که مستقیم به باتری وصل می شوند یا نمایشگرهای (HMI) هوشمندی که از طریق خط سریال یا CANBUS به درایو وصل می شوند و کمیت های مختلف را نمایش می دهند.

شارژر باتری

انواع شاژرهای سوئیچینگ و غیر سوئیچینگ هوشمند و اتوماتیک، با توجه به نوع باتری و ظرفیت آن و ویژگی های فنی مورد نیاز برای شارژر

کنترلر شارژر

کنترلر الکترونیکی هوشمند برای شارژرهای دارای ترانس ۵۰ هرتز و رکتیفایر دیودی و تجهیزات ثبت وضعیت باتری و تله متری برای افزایش کارایی و عمر باتری های صنعتی

پروگرامر (دیاگ)

پروگرامر یا دیاگ های مختلف روی خط سریال یا CANBUS بصورت دستی یا متصل شونده به کامپیوتر یا پروگرامرهای بلوتوثی و اندرویدی