کنتاکتورهای لیفتراک ها و خودروهای برقی AlbrightIskra

کیفیت و استقامت

کنتاکتورهای DC جریان بالا که برای قطع و وصل کردن جریان الکتروموتورهای خودروهای و لیفتراک های برقی استفاده می شوند در شرایطی کار می‌کنند که نسبت به سایر کاربردها سخت تر است. کم و زیاد شدن ولتاژ باتری در شرایط تخلیه و شارژ کامل می‌تواند بازه تغييرات وسعی را در نیروی جاذبه الکترومغناطیسی بوبین کنتاکتور ایجاد کند. برای اطمینان از عمر بالای این کنتاکتور ها باید زمان قطع یا وصل شدن کنتاکت قدرت آنها بسیار کوتاه باشد و از مغناطیس دایمی برای منحرف کردن الکترون‌ها و خاموش کردن جرقه ایجاد شده در زمان قطع کردن جریان بار استفاده شود.

کنتاکتور، کنتاکتور DC، کنتاکتور لیفتراک برقیAlbright Dual Contactors YEKTAFAN

کنتاکتور DC چیست؟

کنتاکتورهای DC مانند سایر کنتاکتور ها دارای بوبین و کنتاکت قدرت هستند. وظیفه بوبین در این کنتاکتورها هم ایجاد نیروی جاذبه الکترومغناطیسی برای وصل کردن کنتاکت های قدرت است و پس از بی برق شدن بوبین، توسط نیروی فنر مجددا کنتاکت قطع می شوند. با توجه به اینکه جریان DC بر خلاف AC همواره ثابت است و کم و زیاد نمی شود انرژی ذخیره شده در بارها سلفی ثابت است و در لحظه قطع کردن کنتاکت اختلاف پتانسیل بزرگی در سلف ها ایجاد می شود و در نتیجه جرقه ایجاد شده در این کنتاکتورها در لحظه قطع بار بیشتر از مدارات AC است. ضمنا با توجه به اینکه عموما بارهای استفاده شده در این مدارات الکتروموتورهایی هستند که جریان راه اندازی بالایی دارند یا در شرایط اضطراری زیر بار باید جریان این الکتروموتورها قطع شود و گاهی لیفتراک های برقی در سردخانه های زیر منفی ۲۰ درجه سانتیگراد کار می‌کنند و در این شرایط ممکن است ولتاژ باتری بیشتر از حد معمول کم شده باشد و یا ذرات ریز یخ یا گرد و غبار روی پلاتین ها یا کنتاکت های این کنتاکتور ها نشسته باشد، برای تضمین عمر طولانی و کارائی این کنتاکتورها باید سیم پیچی و عملکرد بوبین و آلیاژ و ساختار کنتاکت های آنها خیلی بهتر از سایر کنتاکتورهای رایج صنعتی باشد.

کاربردهای کنتاکتورهای آلبرایت یا ایسکرا

کنتاکتورهای آلبرایت یا ایسکرا برای تمام ماشین های تغذیه شونده از باتری و در صنایع مختلف و برای الکتروموتورهای مختلف قابل استفاده هستند.

اسکرابر و ماشین های زمین شور

پالت تراک و استکر و ریچتراک

AGV و Man off و گلف کار و یدک کش های برقی

انواع لیفتراک ها برقی

خودروهای برقی جاده ای

لوکوموتیوهای برقی معادن و ماشین های کشاورزی برقی

چرا باید از کنتاکتورهای آلبرایت یا ایسکرا استفاده کنیم؟

استفاده از کنتاکتورهای آلبرایت یا ایسکرا، برای شرکت ها و صاحبان ماشین ها و یا طراحان و تولید کنندگان ماشین ها مزایای زیادی دارد. از جمله مهمترین این مزایا به موارد زیر اشاره می کنیم:

مدل های با پسوند حرف B آلبرایت دارای مگنت برای خاموش کردن جرقه

مدل های با پسوند حرف A آلبرایت دارای کنتاکت کمکی

✔ کنتاکتورهای ترکیبی با شمش کشی داخلی مسی و بدون نیاز به برقراری اتصالات داخلی

✔ طول عمر بسیار بالا

✔ کنتاکتورهای ایسکرا و بعضی از مدل های آلبرایت با IP بالا برای جلوگیری از نفوذ گرد و غبار در محیط های آلوده

✔ نصب و راه اندازی آسان

استفاده از کنتاکتورهای Albright یا کنتاکتورهای Iskra یک انتخاب درست برای افزایش کارایی و راندمان کار لیفتراک ها و ماشین های برقی است.

کنتاکتورهای آلبرایت - شرکت یکتا فن

نظر مشتریان کنتاکتورها

با سلام خدمت دوستان عزیز و گرامی، کنتاکتور آلبرایت مورد استفاده در لیفتراک های برقی شرکت دمنده کنتاکتور تعیین حرکت و ترمز ژنراتوری است. نصب آسان و سریع، دوام بالا در بدترین شرایط کاری موجود در کارخانه و حتی باتری معیوب مخل کار این کنتاکتور نشده و در ضمن بر خلاف کنتاکتور های دیگر در هنگام قطع و وصل سر و صدای زیادی ندارد و سرعت بالا در قطع و وصل و خدمات پس از فروش عالی از جمله مشاوره جهت نصب و راه اندازی و در ضمن قابل استفاده در دستگاه‌های مختلف برقی متحرک با تشکر فراوان

مهندس دهباشیان شرکت دمندهآقای مهندس دهباشیان, شرکت دمنده

در ارتباط با کنتاکتورها هم سالهاست در حال کار میباشد و مشکل خاصی نداریم.

مهندس قنبری شرکت میرابآقای مهندس قنبری, شرکت میراب

من قصد خرید کنتاکتور لیفتراک (Albright/ Iskra) دارم. لطفا با من تماس بگیرید.

کدام کنتاکتور مناسب من است؟

برای تهیه یک کنتاکتور مناسب ابتدا باید نوع مدار و کارائی که برای آن نیاز به کنتاکتور داریم را مشخص کنیم و سپس جریان مورد نیاز برای سوییچ کردن و ولتاژ بوبین را مشخص کنیم.

Iskra_SPST_EV_Forklift_Telecommunication Contactor

کنتاکتورهای تک کنتاکت تک پل SPST کاربرد به عنوان main contactor، کنتاکتور فرمان هیدرولیک

کنتاکتورهای تک کنتاکت تک پل SPST کاربرد به عنوان main contactor، کنتاکتور فرمان هیدرولیک

Albright_SPDT_ChangeOver_DC_Contactor_Regenerative_Brake_YEKTAFAN_EV_Forklift

کنتاکتورهای SPDT کاربرد به عنوان کنتاکتور ترمز ژنراتوری و تغییر جهت الکتروموتور های DC

کنتاکتورهای دو کنتاکت تک پل SPDT کاربرد به عنوان کنتاکتور ترمز ژنراتوری در درایو های DC تحریک سری، استفاده دو عدد برای تغییر جهت الکتروموتور های DC و …

کنتاکتور های دو تایی مخصوص تغییر جهت حرکت الکتروموتورهای DC

کنتاکتور های دو تایی مخصوص تغییر جهت حرکت الکتروموتورهای DC

من کنتاکتوری دارم که خراب شده است آیا میتوانید با توجه به ایراد به وجود آمده روی آن، دلیل خراب شدنش را مشخص کنید و من را راهنمایی کنید تا جلوی بوجود آمدن خرابی های مشابه گرفته شود؟
(اطلاعات لازم را از طریق این فرم برای ما بفرستید.)

در گوشی با کیبورد انگلیسی.

خرید کنتاکتور برای لیفتراک یا خودرو برقی

با توجه به‌ اینکه برندهای آلبرایت و ایسکرا در دنیا بسیار معروف هستند، کنتاکتور های زیادی را با شکل مشابه آنها می توان پیدا کرد که از نظر کیفیت ساخت تفاوت بسیار زیادی با آنچه در کارخانه های اصلی این سازندگان تولید می شود دارند. گاهی اوقات این کنتاکتورهای کپی شده به راحتی قابل تشخیص هستند و گاهی متاسفانه ظاهر بسیار مشابهی با کنتاکتورهای اصلی دارند اما آنچه مهم است تفاوت زیاد بین کارکرد و طول عمر کنتاکتورهای اصلی و انواع کپی شده آنهاست. در ضمن با توجه به شکل ظاهری کنتاکتورهای آلبرایت، در بسیار از موارد میتوان کنتاتورهای استفاده شده و قدیمی را تمیز و نوسازی کرد و تشخیص آن از کنتاکتور نو آسان نیست بنابراین برای اینکه مطمئن شویم کتاکتور اصلی و با کیفیت را می‌توانیم تهیه کنیم، منطقی ترین کار خرید این کنتاکتورها از یک فروشنده قابل اعتماد است. شرکت یکتافن این کنتاکتورها را مستقیما از اروپا و عمدتا از ایتالیا و از طریق نمایندگی های شرکت آلبرایت در آن کشورهای اروپایی تهیه و آنها را در ایران عرضه می کند.

در کنار کنتاکتور لیفتراک یا خودرو برقی چه محصولاتی را میتوانم انتخاب کنم؟

درایو و کنترلر

کنترل کننده الکتروموتورهای DC و AC برای انواع کاربردهای حرکت، پمپ هیدرولیک و فرمان الکتریکی EPS

کنتاکتور

کنتاکتورهای DC ویژه تغییر جهت الکتروموتور یا ترمز ژنراتوری و کنتاکتورهای تک کنتاکت برای موتورهای هیدرولیک یا Main Contactor و کنتاکتور خط

نمایشگر

نمایشگرهای میزان شارژ باتری که مستقیم به باتری وصل می شوند یا نمایشگرهای (HMI) هوشمندی که از طریق خط سریال یا CANBUS به درایو وصل می شوند و کمیت های مختلف را نمایش می دهند.

شارژر باتری

انواع شاژرهای سوئیچینگ و غیر سوئیچینگ هوشمند و اتوماتیک، با توجه به نوع باتری و ظرفیت آن و ویژگی های فنی مورد نیاز برای شارژر

کنترلر شارژر

کنترلر الکترونیکی هوشمند برای شارژرهای دارای ترانس ۵۰ هرتز و رکتیفایر دیودی و تجهیزات ثبت وضعیت باتری و تله متری برای افزایش کارایی و عمر باتری های صنعتی

الکتروموتور

انواع مختلف الکتروموتورهای AC و DC برای کاربردها حرکت و پمپ و فرمان خودروها و لیفتراک های برقی و در صورت نیاز ارائه به همراه گیربکس و دیفرانسیل و ترمز و چرخ