شارژر باتری سوئیچینگ فرکانس بالا سرب اسیدلیتیوم

High Frequency (HF) Battery Chargers

کم حجم، سبک، با راندمان بالا

تکنولوژی مدرن شارژرهای باتری، نیاز به کنترل دقیق ولتاژ و جریان و توان در مود های مختلف شارژ باتری و فرمان برای باز کردن شیر برقی آب مقطر برای اضافه شدن به باتری های سرب و اسید در مناسبترین زمان تحت شارژ و یا توجه صنعت به جایگزینی باتری های لیتیومی بجای باتری های سرب و اسید، ما را به سمت استفاده از شارژر های سوئیچینگ سوق داده است.

ZIVAN HF Chargers YEKTAFAN

شارژر های سوئیچینگ

شرکت یکتافن

شارژر سوئیچینگ باتری چگونه کار میکند؟

امروزه بخاطر استفاده از تلفن های همراه و تبلت ها و لپتاپ ها و تجهیزات جانبی همراه آنها، همگی ما با شارژر های سوئیچینگ آشنا هستیم و بطور روزمره از آنها در کنار تجهیزات یاد شده استفاده می کنیم.

در این نوع از شارژر ها ولتاژ AC ابتدا تبدیل به ولتاژ DC میشود، اگر امکان اصلاح ضریب توان (PFC) روی شارژر باشد ضریب توان مصرفی بطور هوشمند اصلاح می شود و سپس توسط مدارات سوئیچینگ با فرکانس بالا و ترانسفورماتور مخصوص و یکسوساز پشت سر آن، ولتاژ DC مناسبی برای اعمال به باتری و شارژ آن تهیه می شود. با توجه به داشتن مدارات الکترونیکی خاص در این شارژرها امکان کنترل دقیق ولتاژ و جریان شارژ باتری برای داشتن بهترین نتیجه شارژ وجود دارد.

این شارژرها بر اساس میزان جریان و توانشان به صورت تکفاز یا دو فاز یا سه فاز ساخته می شوند.

کاربردهای شارژر سوئیچینگ باتری

شارژر سوئیچینگ باتری برای تمام ماشین های تغذیه شونده از باتری و در صنایع مختلف قابل استفاده هستند.

اسکرابر و ماشین های زمین شور

پالت تراک و استکر و ریچتراک

AGV و Man off و گلف کار و یدک کش های برقی

انواع لیفتراک ها برقی

خودروهای برقی جاده ای

لوکوموتیوهای برقی معادن و ماشین های کشاورزی برقی

چرا باید از شارژر سوئیچینگ باتری ZIVAN استفاده کنیم؟

استفاده از شارژر سوئیچینگ باتری ZIVAN، برای شرکت ها و صاحبان ماشین ها و یا طراحان و تولید کنندگان ماشین ها مزایای زیادی دارد. از جمله مهمترین این مزایا به موارد زیر اشاره می کنیم:

✔ دارای مدارات دقیق و قابل اطمینان برای اعمال منحنی های مختلف شارژ هوشمند

✔ خروجی برای وصل کردن شیر برقی برای اضافه کردن آب مقطر در مرحله مناسبی از شارژ

✔ وزن و حجم کمتر نسبت به شارژرهای ترانسی ۵۰ هرتز

مستحکم و با طول عمر زیاد و محافظ باتری

✔ راندمان بالا در مصرف انرژی و کارایی و عمر باتری

✔ کاملا ساخت ایتالیا و با گارانتی ۱ ساله

استفاده از شارژر سوئیچینگ باتری ZIVAN یک انتخاب درست و اثر بخش برای افزایش کارایی و راندمان کار لیفتراک ها و ماشین های برقی است.

شارژر های سوئیچینگ (فرکانس بالا) Active Power

علاوه بر شارژرهای معروف و پر طرفدار شرکت ZIVAN ایتالیا، شرکت طراحی مهندسی یکتافن شارژرهای Active Power را نیز عرضه می نماید. این شارژرها به سفارش شرکت طراحی مهندسی یکتافن، توسط یک شرکت چینی تولید می شوند. شارژرهای سوئیچینگ (فرکانس بالا) Active Power، ساختاری مستحکم و صنعتی دارند و از کیفیت بالایی برخوردار هستند. شارژرهای سوییچینگ Active Power برای انواع باتری های سرب و اسید، باتری های ژل و باتری های لیتیوم قابل استفاده هستند. البته برای هر نوع باتری لازم است شارژر با نرم افزار خاص آن نوع باتری سفارش داده شود. شارژرهای سوییچینگ Active Power برای شارژ کردن باتری خودروها، باتری های دیزل ژنراتورها، شارژ باتری-خانه های صنعتی برای تابلوهای برق، صنایع مخابراتی و بکاپ منابع تغذیه، شارژ باتری پالت تراک، شارژ باتری لیفتراک‌های برقی، باتری استکر و اسکرابر برقی و شارژ باتری یدک کش‌های برقی گزینه بسیار مناسبی هستند.

باتری شارژرهای Active Power

شارژهای فرکانس بالا یا سوئیچینگ علاوه بر اینکه وزن کمتری نسبت به شارژرهای با ترانس هسته آهنی و فرکانس ۵۰ هرتز یا ۶۰ هرتز دارند و فضای بسیار کمتری نیز نسبت به آنها اشغال می کنند (بطوری که در بسیاری از موارد می توان شارژر را روی ماشین نصب کرد و فقط هرجا که لازم باشد به برق وصل نمود)، برتری های مهم دیگری نیز نسبت به شارژرهای فرکانس پایین دارند. از جمله راندمان بالاتر و مصرف انرژی کمتر، پیاده کردن منحنی های مختلف شارژ توسط میکروپروسسورهایی که در آنها استفاده می شود و الگوریتمهای خاصی که عمر باتری را بالاتر می برند و هزینه ها را کمتر میکنند. شارژر های Active Power با دقت و وسواس خاصی توسط شرکت طراحی مهندسی یکتافن سفارش داده شده اند تا در حد امکان بیشترین ویژگی های مثبت و برتری های خاص را نسبت به سایر شارژر های رایج در بازار داشته باشند. جهت آشنایی با شارژر های Active Power می‌توانید کاتالوگ آنها را از همینجا دانلود و مطالعه نمایید.
دانلود کاتالوگ شارژهای Active Power

ویژگی های شارژرهای سوئیچینگ (High Frequency) باتری Active Power

✔ دارای مدارات و نرم افزار دقیق و قابل اطمینان برای اعمال منحنی شارژ هوشمند

✔ دارای الگوریتم های ویژه برای کمتر کردن دمای باتری در حین شارژ

✔ دارای الگوریتم جبران تغییرات دمای باتری در پروسه شارژ

✔ کم کردن تاثیر دمای محیط روی کیفیت شارژ

✔ کم کردن انتشار گاز در مرحله Gassing در باتری های سرب و اسید

✔ از دست دادن آب کمتر در زمان شارژ در باتری های سرب و اسید

✔ هوشمند و مستحکم و با طول عمر زیاد و محافظ باتری

✔ راندمان بیشتر از 95% و کاهش مصرف انرژی

✔ تاثیر چشمگیر در افزایش عمر و کارایی باتری

دمای باتری در زمان شارژر و یا در زمان کار باتری یکی از تاثیر گذارترین کمیت ها در طول عمر باتری است. از سوی دیگر در نظر گرفتن تغییرات دمایی در زمان شارژ، کیفیت شارژ را بسیار بالا می برد و امکان انجام شارژ کامل واقعی را بر اساس دمای فعلی باتری در حال شارژ می دهد. در شارژرهای Active Power، تخمین دمای واقعی باتری توسط الگوریتم های نرم افزاری و بدون نیاز به نصب سنسور دما روی باتری انجام می شود. این ویژگی های کلیدی شاژرهای Active Power، آنها را بسیار متمایز و ارزنده نموده است.

شارژرهای Active Power با گارانتی یک ساله شرکت طراحی مهندسی یکتافن در ایران عرضه می شوند.

من قصد خرید شارژر سوئیچینگ برای باتری دارم. لطفا با من تماس بگیرید.

اگر شارژری دارید که درست عمل نمی‌کند و برای تست یا تعمیر آن نیاز به خدمات فنی دارید، اطلاعات لازم را از طریق این فرم برای ما بفرستید.

در گوشی با کیبورد انگلیسی.

خرید شارژر برای لیفتراک یا خودرو برقی

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان در مورد خرید شارژرهای سوئیچینگ و فرکانس بالا برای لیفتراک و خودروی برقی با ما تماس بگیرید. شرکت طراحی مهندسی یکتافن ارائه دهنده انواع شارژرهای الکترونیکی و سوئیچینگ برای خودروهای برقی و لیفتراک‌ها و کلیه خدمات فنی و گارانتی مربوط به آن به مشتریان محترم است.

در کنار شارژر لیفتراک یا خودرو برقی چه محصولاتی را میتوانم انتخاب کنم؟

شارژر 50Hz باتری

شاژرهای غیر سوئیچینگ هوشمند و اتوماتیک دارای ترانس هسته آهنی که شارژرهای رایج بازار لیفتراک ها در دنیا هستند.

کنترلر شارژر

کنترلر الکترونیکی هوشمند برای شارژرهای دارای ترانس ۵۰ هرتز و رکتیفایر دیودی و تجهیزات ثبت وضعیت باتری و تله متری برای افزایش کارایی و عمر باتری های صنعتی

الکتروموتور

انواع مختلف الکتروموتورهای AC و DC برای کاربردها حرکت و پمپ و فرمان خودروها و لیفتراک های برقی و در صورت نیاز ارائه به همراه گیربکس و دیفرانسیل و ترمز و چرخ

درایو و کنترلر

کنترل کننده الکتروموتورهای DC و AC برای انواع کاربردهای حرکت، پمپ هیدرولیک و فرمان الکتریکی EPS

کنتاکتور

کنتاکتورهای DC ویژه تغییر جهت الکتروموتور یا ترمز ژنراتوری و کنتاکتورهای تک کنتاکت برای موتورهای هیدرولیک یا Main Contactor و کنتاکتور خط

نمایشگر

نمایشگرهای میزان شارژ باتری که مستقیم به باتری وصل می شوند یا نمایشگرهای (HMI) هوشمندی که از طریق خط سریال یا CANBUS به درایو وصل می شوند و کمیت های مختلف را نمایش می دهند.