رخدادنگار لیفتراک و ماشین های صنعتی (FLLogger)

فرصت های واقعی بهره وری را آشکار می‌کند

نگهداری و ارزیابی وضعیت ماشین‌های راه سازی و معادن و ماشین‌های حمل بار و نفرات در محیط های صنعتی مانند لیفتراک‌ها، یدک کش‌ها، گلف کارها و مینی بوس‌ها برای شرکت ها و کارخانه ها اهمیت زیادی دارد. راندمان بالا و کاهش استهلاک تجهیزات به صرفه جویی در منابع کمک فراونی می کند.

بر همین اساس استفاده از ابزاری که قابلیت مونیتور کردن و ثبت رخدادهای مختلف در ماشین ها و تجهیزات ناوگان حمل و نقل و یا ماشین های مختلف صنعتی را فراهم کند، یکی از مهم ترین تصمیم هایی است که مدیران این حوزه باید بگیرند.

برای نظارت و ثبت‌ رخدادهای ماشین ها در صنعت حمل و نقل و لیفتراک ها از ابزارها و تکنولوژی های خاصی استفاده می کنند که رخدادنگار شرکت یکتافن یا FLLogger یکی از کاربردی ترین این ابزارهاست.

رخدادنگار لیفتراک و ماشین های صنعتی چیست؟

رخدادنگار لیفتراک و ماشین های صنعتی ابزاری است که به کمک آن می توان کمیت های مختلف برای موتور و تجهیزات مربوط به ماشین را ثبت و مشاهده کرد. این دستگاه بجز کنترل دسترسی اوپراتورها به ماشین و اعلام مشکلات بوجود آمده به اوپراتور و ثبت رخدادها، تصویری از وضعیت هر ماشین به مسئول یا مدیر مربوطه می دهد.

رخدادنگار لیفتراک و ماشین های صنعتی شتاب ها و شدت ضربه ها را اندازه گیری می کند و در صورتی که از حد مجاز کمتر یا بیشتر شود آن را ثبت می کند.

این دستگاه با نزدیک کردن کارت های RFID اپراتورهای مجاز، شروع فعالیت اپراتور را ثبت کرده و اجازه روشن شدن ماشین را می دهد.

به کمک محصول رخدادنگار یا همان FLLogger رخدادهای خطرناک برای موتور، ماشین و افراد، شناسایی و ثبت می شوند. زمان وقوع و میزان و شدت آن را برای هر راننده در کنار سایر اطلاعات مربوطه ثبت می شود.

به کمک برنامه کاربردی اندرویدی و از طریق بلوتوث امکان ارتباط با رخدادنگار وجود دارد. با استفاده از LoRA نیز می‌توان شبکه ای داخلی بین تمام تجهیزات برقرار کرد و اطلاعات هر ماشین را بصورت زنده در آن شبکه مونیتور و ثبت کرد.

کاربردهای رخدادنگار لیفتراک و ماشین های صنعتی

استفاده از رخدادنگار برای شرکت هایی که ماشین های حمل نقل مانند لیفتراک دارند یک انتخاب درست است. تعدادی از کاربردهای این محصول عبارتند از:

مدیریت عملکرد راننده ها و اپراتورها

کم کردن احتمال حوادث کار

جمع آوری و ذخیره داده های فنی و کار اپراتورها

ارایه جدول ها و گزارش های قابل فهم از وضعیت ماشین و اوپراتورها

کاهش هزینه های نگهداری و تعمیرات ماشین ها

دسترسی ‌دائمی به داده ها از همه جا

رخدادنگار می تواند برای لیفتراک ها و ناوگان حمل و نقل داخل کارخانه ها و انبارها، ماشین های راه سازی و معدن، لوکومتیوها، قایق ها و… مورد استفاده قرار گیرد.

چرا باید از رخدادنگار استفاده کنیم؟

استفاده از رخدادنگار با کارایی و عملکردش، برای شرکت ها و صاحبان ماشین ها مزایای زیادی دارد. از جمله مهمترین این مزایا به موارد زیر اشاره می کنیم:

✔ بالابردن ایمنی افراد و تجهیزات

✔ کاهش هزینه های مدیریتی

✔ ارائه اطلاعات درست مدیریتی برای تصمیم گیری بهتر

✔ کاهش زمان خواب ماشین ها و تجهیزات

✔ بالابردن راندمان تجهیزات و موتورماشین ها

استفاده از این محصول یکی از انتخاب های درست و اثر بخش برای مجموعه هایی است که به دنبال ارتقا فعالیت ها، افزایش کارایی و راندمان کار ماشین ها و اوپراتورهای خود هستند.

ویژگی های فنی رخدادنگار لیفتراک و ماشین های صنعتی

  • امکان ثبت بیش از 460 کارت برای اپراتورها بر روی حافظه هر دستگاه

  • ثبت بیش از ۲۰۰۰ رخداد همراه با کمیت های مربوط به آنها در حافظه داخل دستگاه

  • امکان تعریف و سفارشی سازی ورودی های آنالوگ و دیجیتال

  • خواندن و بررسی رخدادها توسط برنامه کاربردی اندرویدی و به اشتراک گذاری فایل خوانده شده برای کارشناسان و مدیران

  • استفاده از بلوتوث 5.2 و سیستم رادیویی LoRA

  • دارای بازر صوتی قوی و خروجی رله برای اعلام رخدادها

  • به کارگیری الگوریتم های ویژه پایش وضعیت و عملکرد دینام (آلترناتور) در ماشین های دارای موتور درونسوز

  • غیر وابسته به نوع و برند ماشین

و ویژگی های فنی فراوان دیگری که با مطالعه کامل کاتالوگ این محصول می توانید با آنها آشنا شوید.

رخدادنگار

نظر مشتریان رخدادنگار

این دستگاه دارای مزایای زیادی است. از جمله استفاده از کارت بجای سوئیچ ، جدا کردن کارت مدیر از اوپراتورها، پایش وضعیت دینام و سوخت در باک، اتصال به فشنگی روغن و خواندن وضعیت آن، اتصال به فشنگی درجه آب یا سنسور درجه آب جهت محافظت از بالا رفتن دمای موتور و …

آقای امین وثوقی, مدیر بخش لیفتراک شرکت ایران تایر

من قصد خرید رخدادنگار را دارم. لطفا با من تماس بگیرید.

کدام مدل رخدادنگار برای ما مناسب است؟

رخدادنگار لیفتراک و خودروها در دو نسخه اصلی ۱۲ ولت برای ماشین ها و لیفتراک های دارای موتور درونسوز و ۲۴ ولت تا ۹۶ ولت برای لیفتراکهای برقی تولید می شود. تفاوت دیگری که در مدل های مختلف وجود دارد، تعداد رله های خروجی و داشتن یا نداشتن مودم LoRA برای تله متری و شبکه بیسیم دوربرد است. قابل ذکر است که سنسور GPS نیز روی برد مودم LoRA عرضه می شود. بلوتوث ۵.۲، سنسور مورد استفاده برای خواندن کارتهای شناسایی و RFID و سنسور ضربه و شتاب بطور استاندارد روی همه مدل ها وجود دارد. بنابراین با توجه به اینکه رخدادنگار را برای چه ماشینی می خواهیم استفاده کنیم و چه امکاناتی نیاز داریم می‌توانیم تصمیم به انتخاب مدل مناسب رخدادنگار و خرید آن بگیریم.

اگر می خواهید رخدادنگار لیفتراک و ماشین های صنعتی را بصورت سفارشی شده و براساس نیازهای اختصاصی شرکت خودتان تهیه کنید، اطلاعات لازم را از طریق این فرم برای ما بفرستید.

در گوشی با کیبورد انگلیسی.

خرید رخدادنگار برای لیفتراک و ماشین های صنعتی

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان در مورد رخدادنگار با ما تماس بگیرید. شرکت دانش بنیان طراحی مهندسی یکتافن ارائه دهنده رخدادنگار و کلیه خدمات فنی مربوط به آن به مشتریان محترم است.

در کنار رخدادنگار لیفتراک و ماشین های صنعتی چه محصولاتی را میتوانم انتخاب کنم؟

با توجه به اینکه رخدادنگار یا FLLogger شرکت یکتافن توسط شبکه ای بر پایه LoRA تله متری انجام می دهد و شبکه بر پایه LoRA، شبکه ای ارزان قیمت با مصرف بسیار کم توان الکتریکی و با پوشش رادیویی محدوده ای به شعاع حدود ۶ کیلومتر است و توسط آن داده های خود را برای تله متری و داشتن روی شبکه خصوصی یا شبکه صنعتی اینترنت اشیا رد و بدل می کند، در کنار استفاده از رخدادنگار یکتافن، می توانید از شبکه خصوصی یا عمومی رادیویی ایجاد شده برای مونیتور کردن کمیت های تک تک ماشین ها و تجهیزات کارخانه و شرکت، asset tracing، ایجاد شبکه صنعتی اینترنت اشیا کارخانه (IIoT) و یا predictive maintenance استفاده کنید.

YEKTAFAN_Robot